Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Žáci devátých ročníků si pro svůj poslední rok na základní škole mohou zvolit povinně volitelný předmět SPORTOVNÍ HRY. Jsou to dvě hodiny pohybu týdně navíc, kam jsou zařazené míčové sporty, rychlostní soutěže, kruhové tréninky, atletika i gymnastika. Ale tento čas netráví jen v tělocvičně. Pro zpestření občas vyrazí i do posilovny. Další mimořádnou akci pro ně připravujeme na konec ledna - a to hodinu zumby.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sportovní hry

Žákyně ze 4. A oživily vyučování prvňáčkům. S dramatickým ztvárněním básně Polednice vystoupily v obou prvních třídách. V jednotlivých rolích se představily: Taťána Radostová – matka, Alena Sádlová – dítě, Lucie Kolářová – Polednice, Kateřina Kofroňová – otec. Role vypravěče se zhostila Kamila Hrachová. Prvňáčci herce odměnili potleskem.

Mgr. Ivana Šťastná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Dramatizace básně Polednice

10. ledna se chlapci z pátých ročníků zúčastnili okresního finále v Písku ve vybíjené. Z celkových devíti družstev obsadili konečné sedmé místo.

Složení družstva: 5. A – Hronek Lukáš, Hlavín Jan, Mrázek Jaroslav, Kořánek Šimon, Kaleja Pavel, Vachta Matyáš, Kortan Matěj, 5. B – Kodad Vít, Pleskač Ondřej, Zvonař Šimon, Brousil Zdeněk, Hadáček Marek

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

V nadcházejícím měsíci lednu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například lyžařský výcvik 7.ročníku, okresní kola různých olympiád, zimní pobyt v přírodě a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

      

Attachments:
Download this file (LEDEN.pdf)Plán akcí na měsíc leden[ ]334 kB

V pátek 22.12. jsme byli poslední den ve škole před vánočními svátky, a tak jsme si ho chtěli hezky užít. Do malého lesíka jsme donesli ptáčkům něco dobrého a zazpívali jim koledy. O vánočním jarmarku někteří žáci z naší třídy vyrobili dřevěné postavičky do betléma, a tak jsme se došli do knihovny podívat, jak jim to tam mezi ostatními sluší. Po návratu do školy jsme si vyrobili svícínky z ovoce a citronová prasátka pro štěstí. U stromečku jsme si společně zazpívali koledy, a když zazvonil zvoneček, mohly se rozdávat dárky.

Mgr. Jitka Povolná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoce ve 3.C

Poslední čtvrtek před Vánoci vyrazili žáci 2. A na vycházku po Milevsku. Cestou jsme se zastavili u kádí s kapříky a někteří si s sebou domů odnesli šupinu pro štěstí. Dále jsme zamířili na náměstí, kde jsme si prohlédli krásný vánoční strom a betlém a protože jsme byli nedaleko knihovny, zašli jsme se podívat na postavičky ze dřeva, které vyráběly děti na školním vánočním jarmarku. Cestou zpět do školy jsme se zastavili u sochy Karla Stehlíka a využili napadlý sníh k zimním radovánkám. Všichni jsme si užili krásné dopoledne.

Mgr. M. Kortanová a Ing. B. Homolková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Předvánoční vycházka 2. A

Copyright © 2026 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.