Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Od neděle 22. 1. do soboty 28. 1. se žáci sedmých ročníků a některé dívky z 8. B zúčastnili lyžařského kurzu. Jako tradičně i letos jsme vyrazili do Železné Rudy a domovem se nám na týden stal hotel Grádl. Sněhové podmínky nebyly zrovna ideální, a tak jsme každý den vyráželi na běžky. Místní sjezdovku jsme využili až v pátek. Do programu jsme zařadili i procházku městem a prohlídku tamního infocentra. Škoda, že týden uběhl tak rychle a my se museli vrátit do školních lavic.

Kosobudová Lucie

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie – Lyžařský kurz

Žáci 2.B, 2. A, 8. A a paní učitelky Hana Prášková, Hana Volfová a Jitka Povolná vyzdobily vchod naší školy. Masopuste, vítej u nás ve škole...

   

V měsíci prosinci si děti ve školní družině krátily těšení na Ježíška povídáním o tradicích, posloucháním a zpíváním koled a vánočních písníček. Děti pracovaly s vlnou, s látkami, větvičkami jehličnanů a inkoustem. Vyrobily si přáníčka a hrály si se stavebnicemi a oblíbenými společenskými hrami.

Školní družina se též podílela na Tradičním Vánočním jarmarku svými dílničkami, kde si děti mohly vyrobit papírové hvězdy nebo namalovat dřevěnou ozdobu na stromeček.

                                                                                                D. Ševčíková, K. Kadlčíková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie – Školní družina v prosinci 2022

Ve školní družině v rámci zájmového kroužku Praktická dívka - Praktický chlapec se od září pilně pracovalo. 

Velký zájem byl o tvorbu obrázků pomocí zažehlovacích korálků, proto jsme s dětmi tvořily tři čtvrtky a děti si odnášely kočičky, myšky, srdíčka, botasky, morčátka... Z papíru proplétací technikou dívky a chlapec vytvořili krásná srdíčka. Také si zkusili tečkovanou metodou nakreslit koně. A v době adventu si vyrobili ozdobné sklenice a přání k Vánocům.

D. Ševčíková

          

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie – Vyrábění ve školní družině

Copyright © 2023 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.