Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Do hasičské soutěže Mladý záchranář v akci se zapojila naše škola ve dvou kategorií-1. stupeň i 2. stupeň. Zapojené třídy jsou od čtvrtých do osmých tříd. Pětičlenné  týmy žáků postupně plní zadané úkoly a to po celý měsíc březen i duben. Prvním úkolem bylo sestavit evakuační zavazadlo s minimálně 20 věcmi. Dále luštili osmisměrky, zjišťovali způsob vyhlášení poplachu ve škole a evakuační místo. Z mladých hasičů se stali i spisovatelé. Museli vymyslet detektivní příběhy. Mladí hasiči 1. kategorie vyráběli dokonce hasičský automobil.

Helena Pištěková, Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mladý záchranář v akci

15.března 2018 se žáci 8.a 9.tříd zúčastnili besedy s pamětnicí 2.světové války, paní E. Švorcovou. Se zaujetím poslouchali vyprávění o odbojové činnosti, do níž se zapojila celá její rodina, o tom, jak ukrývali u sebe doma různé lidi, jak jim pomáhali, jak se chovali příslušníci gestapa, jak byl nakonec její tatínek udán zrádcem. Takovéto bezprostřední informace žádná učebnice dějepisu neobsahuje, o to více jsme si všichni vážili toho, že jsme mohli strávit čas s tak vzácnou osobností. Děkujeme.

Mgr.Eliška Chmelíková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Beseda o 2. světové válce 

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se konala 7. března v prostorách MŠ Kytičky a 14.března v MŠ Pastelce . Během schůzek byli rodiče informování o všem důležitém před vstupem jejich malého školáčka do 1. třídy, byly zde představeny paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. R. Dostálová a Mgr .I. Hronková. Paní učitelky pohovořily o průběhu přípravy na školu v „Moji první školičce“, o zaměření školy a provozu školy.

Děkujeme ředitelce MŠ Kytička M.Brčkové a MŠ Pastelky R.Fialové za uspořádání této informační schůzky.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Setkání s rodiči budoucích prvňáčků v MŠ Kytičce a v MŠ Pastelka 

13. 2. a 8. 3. jsem měla možnost v rámci výzvy 02-16-022 navštívit Základní školu T. G. Masaryka v Písku. Byla jsem hostem ve 4. B, což je sportovní třída se zaměřením na fotbal. Z toho již vyplývá, že 80 % dětí tvoří chlapci. Třídní učitelka Mgr. Jana Hladká si ale nemůže stěžovat. Žáci jsou sice živější, ale aktivní a výborný kolektiv. Moc dobře se zde pracuje a učí. Měla jsem možnost se i do výuky zapojit a samozřejmě jsem toho ráda využila. Z návštěvy jsem si odvezla mnoho nových užitečných nápadů a poznatků a doufám, že i já jsem zase naopak přispěla ke zpestření výuky na tamější škole.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol

V pondělí 5. 3. 2018 navštívily žáky 1. A a 1. B paní prodavačky z Drogerie DM s programem Veselé zoubky. Prvňáčci si mohli vyzkoušet prakticky čištění zubů, popovídali si společně o správné ústní hygieně a dostali tašky se zubní pastou, kartáčkem na zuby a další drobnosti. 

Mgr. H. Prášková a Mgr. H. Volfová
 
      
 
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Veselé zoubky v prvních třídách

Copyright © 2026 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.