Back To Top
Dne 5. května 2017 se žáci naší školy v rámci zahájení CHPT v Milevsku zúčastnili soutěže tříčlenných družstev žáků pátých tříd základních škol .Okruh otázek byl zaměřen na obecné přírodovědné znalosti.Celkem se do soutěže přihlásilo 9 družstev.
Z naší školy se zúčastnila 3 družstva :
5.A Koňáková, Kozojedová, Hrdlička
5.B Pecháček, Altman, Baťala
5.B Kostohryzová ,Pletková, Bouška
Družstvo 5.A obsadilo 5. místo.
Všem soutěžícím děkujeme za účast.
Mgr. Dana Kotrbová
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Myslivecká soutěž
Žáci 4.B se 5.5. 2017 vydali do parku Bažantnice, kde byl pro ně připraven naučný program Lesní pedagogika. Už pouze fakt, že stráví den v parku, přijaly děti s nadšením. Děti si vyzkoušely jak nařezat a opracovat dřevo, poznávaly různé přírodniny a dozvěděly se mnoho zajímavého o práci lesníků. Lesní pedagogika byla zajímavá a určitě přínosná. Od všech dětí zaznělo, že by si danou akci zopakovaly, všem se líbila.
Mgr. Dana Kotrbová
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Lesní pedagogika
Sluníčko vylákalo žáky prvních tříd ven. Zaskákali si panáka, zahráli si hry s míčem, skákali přes švihadlo a vytvářeli jarní dekorace z přírodnin.
Mgr. Marie Kortanová a Mgr. Radmila Dostálová
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Jarní hry prvňáčků
Ve středu 3. 5. 2017 se předškoláčci již potřetí setkali se svými budoucími paní učitelkami. Třída 1.A měla téma hodiny "Kamarádi zvířátka" a třída 1. B "Sportujeme pro radost". Děti i paní učitelky si setkání moc užily.
Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Moje první školička - 3.hodina
Třídy 9. A a 4. A postupně na přelomu dubna a května navštívily pobočku Městské knihovny v Milevsku v Domě kultury, kde pro žáky bylo připraveno zajímavé povídání o T. G. Masarykovi (9. ročník) a o českých pověstech (4. ročník). Žáci vyplňovali pracovní listy, vyjádřili svůj názor, dozvěděli se nové informace a zopakovali si vše důležité k daným tématům. Besedy se všem velmi líbily.
Mgr. H. Jeřábková
Dne 2.5. si žáci 1. A vyzkoušeli práci na tabletech. S pomocí jejich spolužáků z devátých ročníků se tablet naučili ovládat, zkusili si na něm psát, číst a zahráli si i nějaké hry. Moc děkujeme starším kamarádům za pomoc a příjemně strávený čas.
Mgr. Marie Kortanová
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Tablety v 1.A