Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Ve čtvrtek dne 16.11 navštívili žáci 8. B, 9.A a 9.B akci Den otevřených dveří Gymnázia Milevsko. Seznámili se zde s možností středoškolského studia, které připravuje studenty na vysoké školy všech oborů. Moderní vybavení jazykové učebny, chemické laboratoře a učebny informatiky žákům představili studenti gymnázia. Za jejich výbornou průvodcovskou službu děkujeme. Žákům se prohlídka školy líbila a doufáme, že bude i inspirací při jejich rozhodování o dalším studiu na SŠ.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva gymnázia

Měla jsem možnost v rámci projektu Sdílení zkušeností  pedagogů z různých škol navštívit základní školu Chyšky, konkrétně 2. třídu a její paní učitelku Mgr. Lenku Pešičkovou. Základní škola již poněkolikáté obhájila titul Ekoškola a její zaměření na ochranu přírody je vidět na každém kroku. Během celého školního roku děti 2. třídy ve všech předmětech provází skřítci Ekolínci, kteří u nich ve třídě spí a paní učitelka úžasným způsobem celé téma zpracovala. Nahlédnutí do této školy pro mě bylo velkým profesním přínosem a inspirací. 

Mgr. Hanka Prášková 

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol

Žáci 5.B v rámci výuky Člověk a svět práce se byli podívat na sázení ovocných stromů ve starém sadu v ulici P.Bezruče. Nově zde bude vysázeno 40 ovocných stromů. Stromy vysazovali dobrovolníci ve spolupráci s neziskovou společností „Sázíme stromy“ dne 9. listopadu.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sázení ovocných stromů

Dne 6.listopadu v rámci výzvy Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol navštívila naši školu paní  Mgr. Marcela Timoranská, zástupkyně ředitele  základní školy Kovářov. Sledovala výuku chemie 9. a 8. tříd. Poté si prohlédla vy bavení naší školy. Při vzájemné reflexi jsme si vyměňovaly poznatky a zkušenosti z oboru chemie. Byl to velmi příjemně strávený den. 

 Ing. Helena Pištěková

      

Žáci 5.A a 5.B dne 7.11.2017 navštívili Planetárium v Českých Budějovicích , zhlédli program “Náš vesmírný domov.“ Dozvěděli se základní informace o pohybech Země, Měsíce i ostatních těles sluneční soustavy. Program pokračoval návštěvou planetária se simulací noční oblohy, kde žákům ukázali, odkud vychází a kde zapadá Slunce, souhvězdí, mléčnou dráhu.

 

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva Planetária v Českých Budějovicích

Copyright © 2026 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.