Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

V letošním školním roce se žákyně 6., 7., 8.,tříd a žáci 5.B opět zapojili v rámci hodin TV do projektu sportovní všestrannosti OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Žáci plnili deset disciplin, ve kterých rozvíjeli svou celkovou fyzickou zdatnost, sílu a vytrvalost (běh na 60 m, skok do dálky, hod míčkem, hod plným míčem vzad, trojskok, shyby na šikmé lavičce, kliky, leh – sed, přeskok přes švihadlo daným způsobem, dribling nebo běh na 1000 m). Ti nejlepší pak získali odznaky podle dosažených výkonů. Celkem 34 žáků obdrželo odznaky.  Nejvyšší diamantové byly uděleny Haně Kakosové ze 6.A a Jiřímu Šplíchalovi z 5.B, zlaté pak Soně Kofroňové ze 7. B a Michaele Kodadové z 5. B, stříbrných bylo 10 a bronzových 20.

Osmičlenné družstvo (4 žáci a 4 žákyně) se zúčastnilo okresního kola soutěže OVOV v Písku, kde skončilo na 5. místě. V jednotlivcích se v okresním kole umístila na 2. místě Michaela Kodadová z 5.B s postupem do krajského kola, 3. skončila Lucie Chvojanová z 5.B. Do krajského kola rovněž postoupila Hana Kakosová ze 6.A. V krajském kole v Českých Budějovicích se M. Kodadová umístila na 7. místě z 15 závodnic a H. Kakosová na 11. místě z 25 závodnic.

V květnu proběhlo v Písku okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Zde jsme získali dvě 2. místa v kategorii starších žákyň a mladších žáků, mladší žákyně skončily 4. a starší žáci na 5. místě. Nejkvalitnější výkony podali: v běhu na 60 m – David Jelínek z 9.A  8:15, ve skoku dalekém – Jan Keřka ze 7.B 4,52 m, Soňa Kofroňová ze 7.B 4,30 m, ve skoku vysokém – Sebastien Schorník z 9.A 150 cm, Veronika Zemanová z 9.B 140 cm, Jan Keřka z 7.B 145 cm, ve vrhu koulí -Tereza Fenclová z 9. A 8,16 m, Martin Havlíček z 8.B 10,85 m, v běhu na 1000 m – Ondřej Souček ze 7.B 3:19.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a dosažené výkony. Vycházejícím žákům pak hodně štěstí a úspěchů v dalším studiu i osobním životě.