Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Zítra 21.12. se od 17:00 v DK Milevsko koná již tradiční Vánoční muzicírování žáků a učitelů 2. základní školy. Přijďte si zpříjemnit předvánoční shon a zazpívat si s námi koledy. Všichni jste srdečně zváni.

Učitelé a žáci 2. ZŠ J .A. Komenského Milevsko
 

V pátek 16. 12. 2016 se za 3. B přišla podívat paní Jitka Mužíková - dentální hygienistka. Nebyla to návštěva ledajaká. Paní Mužíková přišla žákům ukázat jak správně čistit zuby, aby se jim nekazily. Každý žák si donesl svůj zubní kartáček a poctivě všichni zkoušeli správnou techniku čištění zubů. Popovídali si společně o zdravých a nezdravých potravinách, nakonec všichni dostali zubní pastu a zdravý bonbón.   
                                                                   Mgr. Hanka Prášková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Dentální hygienistka ve 3.B

Dne 13. 12. 2016, se konal na 2. ZŠ Milevsko vánoční jarmark. Celá škola byla krásně vyzdobena, chodbami se linula vůně skořice, vanilky, hřebíčku, zněly vánoční písně a koledy.

 

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoční jarmark

Blíží se ten nejkrásnější den v roce a všichni spěchají, aby ještě na poslední chvíli stačili to, či ono. Jedno malé zaškobrtnutí, vteřina a jsme náhle na druhé straně. To jsme si uvědomili právě na literárním pořadu  12.12.2016 v knihovně DK Milevsko. Seznámili jsme se s knihami, v nichž hlavními hrdiny jsou handicapovaní jedinci. Při skupinové práci jsme se zamýšleli nad tím, jak mnoho trpělivosti , času, porozumění a lásky je třeba mít.

Děkujeme za krásnou besedu a povídání o knihách.

Přejeme všem hodně zdraví a buďme navzájem tolerantní ke svým handicapovaným spolužákům a pomáhejme si.

                                                                                         Mgr.Eliška Chmelíková

                                                                                            a žáci 7.A, 7.B 

Ve čtvrtek 15. 12. 2016 se žáci 3. A a 3. B vydali vlakem na předvánoční výlet do Sladovny v Písku. Ocitli se v 15.století u mistra Leonarda da Vinciho, vyzkoušeli si jeho vynálezy, ze všech se stali objevitelé,vynálezci, malíři, stavitelé. V expozici Loutková akademie se seznámili s různými druhy loutek, vyrobili si svou vlastní loutku, na chvíli byli loutkoherci, zahráli si divadlo. Na konci našeho krásného výletu si každý vyrobil buď mýdlo nebo svíčku a mohl tak dovézt dárek svým blízkým. Zkrátili jsme si čekání na Ježíška a prožili krásný den.  

Mgr. Hanka Prášková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Předvánoční výlet do Sladovny Písek

V úterý 13.12.2016 se žáci 5.-7. ročníku zúčastnili v Českých Budějovicích sportovní soutěže: Halový pětiboj všestrannosti. Jednalo se o regionální závody v pěti disciplínách Olympijského odznaku - OVOV: trojskok, hod medicinbalem, leh-sedy, švihadlo, dribling. Žáci soutěžili ve smíšených družstvech: 4 dívky a 4 chlapci. Po celou dobu závodu byl připravený doprovodný program. Žáci si tak na úvod zatančili zumbu, viděli exhibici ve stolním tenise a užili si autogramiádu zajímavých sportovců. Po celou dobu se mohli posilňovat iontovým nápojem značky Nutrend a na památku dostali všichni soutěžící krásné tyrkysové tričko.

Mgr. Alena Zamrzlová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Halový pětiboj všestrannosti

V úterý 13. prosince shlédli žáci 1., 2. a 3. ročníku v Domě kultury divadelní představení O pejskovi a kočičce. Byli jsme svědky toho, jak pejsek s kočičkou myli podlahu, jak pekli dort nebo co dělali, když pršelo. Obě hlavní postavy začleňovali dětské diváky do děje, hru oživovali písničkami a vtipnými vstupy, takže jsme se nejen seznámili s tvorbou pana Čapka, ale i se pobavili. Všem se divadlo moc líbilo a už se těší na nějaké další.

Mgr. Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Divadelní představení O pejskovi a kočičce

Copyright © 2026 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.