Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Dne 20.6. se v Domě kultury Milevsko konal koncert Školní a šakalí léta pod vedením pana učitele Mgr. Miroslava Martínka. Žáci nacvičili písně, které posluchačům přiblížily Elvise Preslyho. Nejprve vystoupil sbor žáků 1.stupně se sólisty Anežkou Fořtovou, Michaelou Vlasatou, Kristínou Procházkovou a Matyášem Vachtou.

Následovalo vystoupení žáků druhého stupně, kteří posluchačům představili několik písniček z filmového muzikálu Šakalí léta. Svou odvahou vystoupit a nadšením si podrobili celý sál.

Druhou část programu okořenili mluveným slovem Hanka Kakosová a Jakub Kotrba, nádherná sóla pak zazpívala Lucka Rybáková a Marian Miklavčič.

Úterní muzicírování uzavřeli žáci 9.B, Adriana Maťhová, Pavla Tůmová a Tomáš Fürbacher, kterým patří velký dík za připomenutí nestárnoucích melodií Elvise Preslyho. Další žákyně z této třídy, Jitka Jurčová, se spolupodílela na výtvarné výzdobě opony portrétem krále rokenrolu.

Velké poděkování nejen za nacvičení písní s žáky ale i celou organizaci patří Mgr. Miroslavu Martínkovi. Všichni se již těšíme na další vystoupení všech zúčastněných sborů i sólistů.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Školní a šakalí léta 

V pondělí 19. 6. 2017 se žáci 3. B vypravili na pěší výlet na Hajdu. Výlet to nebyl ledajaký. Na Hajdě na ně čekala paní Řezbová a její  rodiče manželé Černí, aby žákům velice krásným a zajímavým způsobem předvedli výcvik loveckých psů, povídali si s nimi o lese - o zvířatech a stromech.

Mgr. H. Prášková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vycházka do lesa 

V úterý 20.6. si žáci pátých ročníků mohli přinést do školy své domácí zvířecí mazlíčky. A že se jich ve třídě sešlo. Od nejmenších křečků a morčat až po králíky a kočku. Každý vyprávěl ostatním, jak ke zvířátku přišel a jak se o něj vzorně stará. Bylo vidět, že děti mají své čtyřnohé kamarády opravdu rády. Na školním hřišti potom proběhla výstava těchto „návštěvníků“ pro menší děti, které měly spoustu zvídavých otázek. Starší spolužáci jim na vše ochotně odpovídali. „Zvířátkový den“ všechny nadchl a věřím, že si děti z netradiční výuky přírodovědy odnesly i spoustu nových vědomostí.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Den se zvířátky 

Dne 14. 6. 2017 se žáci  8.A a 8.B  zúčastnili „Akce pro žáky ZŠ“, kterou pořádala COPka  v Sezimově Ústí. Po uměleckém vystoupení "Největší hvězdy pop-music v proměnách populární hudby 80. a 90. léta  20. století"  navštívili žáci  prostory  školy (učebny, dílny, sály apod.)  a  seznámili se  s výukou a zajímavostmi studia na COPce.

Mgr. Jan Hrubec

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Exkurze do COP Sezimovo Ústí 

Dne 15.6. 2017 se v DK Milevsko konalo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, kterou vyhlásily Milevské noviny na téma dominanty a typická zákoutí milevského regionu .Vybrané obrázky budou na podzim otištěny v knize dětské poezie milevského rodáka, básníka Petra Šulisty.

Z naší školy se soutěže zúčastnili žáci:

Pavla Tůmová

Kamila Petrová

Tomáš Fürbacher

Monika Třešničková

Dominik Strnad

Tereza Dvořáková

Prokop Hemmer

Adriana Maťhová

Všem soutěžícím děkujeme za účast v soutěži.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Výtvarná soutěž

Poznat zajímavosti ze světa techniky měli možnost žáci 4.B a 5.B na zážitkovém dni, který pro děti zorganizovaly spolu s partnery Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů pod výstižným názvem Dobrodružství s technikou.

Cílem akce bylo interaktivní a hravou formou ukázat dětem všech věkových kategorií, že techniky se nemusí bát .Žáci si mohli naprogramovat robota, vyzkoušet různé pokusy, projet se na šlapacích kolech ,užít si legraci při pokusech s hlasem aj.

Výstava se všem moc líbila.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Dobrodružství s technikou

Copyright © 2026 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.