Back To Top
V úterý 3.10.se naše škola zúčastnila florbalového turnaje v Milevsku, který pořádal FBC Došwich společně s 1.základní školou. Do turnaje jsme přihlásili 3 družstva složená ze žáků 4.a 5.tříd. Všichni sportovci se snažili o co nejlepší výsledky a je třeba pochválit všechny týmy.
Tým „Modrých“ obsadil konečné 11.místo ve složení: Jakub Bastl 4.A, Macko Ondřej 4.A, Řezba Ondřej 4.B, Šimák Štěpán 4.B, Kořánek Šimon 5.A, Řezáčová Simona 5.A, Brousilová Anna 5.B.
Tým „Zelených“ skončil těsně za medailovými pozicemi, obsadil krásné 4.místo. Složení týmu: Brousil Zdeněk, Pleskač Ondřej, Kodad Vít, Kodadová Tereza, Zvonař Šimon, Tupý Vojtěch – všichni z 5.B.
„Červený“ tým pro naši školu získal bronzovou medaili ve složení: Hlavín Jan, Hronek Lukáš, Bauška David, Baušková Alena, Habart Matěj, Mrázek Jaroslav – všichni z 5.A.
Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Florbalový turnaj žáků 1.stupně
Na naší škole vznikla z bývalé šatny družiny nová učebna. Bude mít všestranné využití – mohou zde probíhat hodiny hudební výchovy, čtení. Využívat ji bude i školní družina, kroužek jógy. Jako první ji vyzkoušeli žáci pátých tříd, kteří si zde v rámci hodiny hudební výchovy zatančili mazurku a country tance. V další hodině si každý našel své místo na čtení z knihy Heidi , děvčátko z hor.
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Nová učebna na naší škole
V nadcházejícím měsíci říjnu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například návštěva dopravního hřiště, zahájení bruslení, exkurze na skládku v Jindřichově Hradci a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

Projektový den realizujeme na 2. základní škole každoročně při příležitosti Evropského dne jazyků. Ani tento rok nebyl výjimkou. Prostřednictvím jednoduchých slov a frází se žáci seznamovali s jazyky jednotlivých zemí. Prezentovali svoje znalosti o evropských státech, připravovali tradiční pokrmy a tvořili koláže. Výsledkem projektu tak byla nejen krásná výzdoba tříd a školy, ale zejména získání nových znalostí o evropských státech a uvědomění si nutnosti dalšího jazykového vzdělávání.
Mgr. Markéta Kotalíková
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Evropský den jazyků
V úterý 26. 9. jsme navštívili městský úřad. Přivítala nás paní Hrochová, která nás krátce seznámila s historií Milevska. Dále jsme si povídali o práci lidí na úřadě, co dělají a co všechno mají na starost. Potom si pro nás přišel pan starosta a přivítal nás ve své kanceláři. Vyzkoušeli jsme si, jak se sedí na židlích pana starosty a zastupitelů. Společně jsme přemýšleli, co se nám v Milevsku líbí a co bychom rádi změnili. Na závěr návštěvy u pana starosty jsme si společně zazpívali a odnesli jsme si malý dárek - pexeso. Nakonec nás paní Hrochová zavedla do místnosti se starými kronikami a úředními zápisy. Na návštěvě se nám moc líbilo.
Žáci 3.A