Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

Dva měsíce probíhala soutěž Mladý záchranář v akci pořádaná Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje, do které se zapojilo i 5 týmů složených ze žáků naší školy. Každých 14 dní přicházelo několik úkolů, které bylo potřeba co nejlépe splnit. A tak jsme modelovali, kreslili, vyráběli, skládali básně, vymýšleli detektivní příběhy, tvořili plakáty, vyplňovali znalostní testy, lámali si hlavy nad rébusy, hráli si na evakuaci, hledali požární vodu...

I když se nám nepodařilo v soutěži obsadit přední příčky, nezoufáme, protože jsme se zábavnou formou dozvěděli mnoho užitečných informací, které se nám mohou v běžném životě hodit. 

Nejlépe se dařilo těm nejmladším - čtvrťákům, kteří se ve své kategorii čítající 33 týmů umístili na konečném 10. místě.

Děkujeme a přejeme krásné prázdniny bez katastrof. 

              za 1. stupeň Mgr. Ilona Hronková a za 2. stupeň Ing. Helena Pištěková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mladý záchranář v akci

Ve čtvrtek 10.5. 2018 žáci 1. stupně naší školy navštívili výměnný koncert pěveckých sborů.Zhlédli vystoupení sboru 2. základní školy J.A.Komenského - sbormistr Mg. M.Martínek, Milevského dětského sboru – sbormistr A.Maršálková , sboru 1. základní školy Milevsko – sbormistr Mgr. H.Ctiborová. Jako host byl přizván českokrumlovský dětský pěvecký sbor Brumlíci - sbormistr Mgr. Lukáš Holec. Za překrásné vystoupení školního sboru děkujeme především panu učiteli Mgr. Miroslavu Martínkovi.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Výměnný koncert sborů pro milevské školy

Poutavé vyprávění o ilustrátorech dětských knih si mohli 3. 5. 2018 vyslechnout žáci 2. A a 2. B.

Paní knihovnice Eva Hlavín provedla žáky světem různých dětských ilustrátorů. Dokonce si na ně i zahráli a také vybrali toho nejzajímavějšího.

Závěrečný kvíz zvládli na jedničku. Prima strávenou návštěvu knihovny zakončili zapůjčením knih, které je zaujaly.

Mgr. Radmila Dostálová

Mgr. Marie Kortanová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Druháci v knihovně

Fotografka a cestovatelka Šárka Kašparová z Milevska se vyprávěla dětem své nejhezčí i nejdramatičtější zážitky z nevšední cesty 5 holek napříč Jižní Amerikou v netradičním dopravním prostředku – tuktuku. Zajímavé vyprávění bylo doplněno o spoustu fotografií , videí. Besedu moderoval redaktor Jihočeské televize Petr Studenovský.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Beseda se Šárkou Kašparovou

V pondělí 30. dubna se v naší škole na 1. stupni uskutečnil již tradiční slet čarodějnic a čarodějů. Rodiče si dali záležet a pomohli svým dětem připravit krásné a nápadité kostýmy. Některé děti měly kostým vyšperkovaný doplňky v podobě hadů, pavouků, myší a jiné havěti. Nechyběly čarodějnické klobouky a hůlky.

Žáci řešili čarodějnické rébusy, křížovky, učili se zaklínadla, počítali s malou čarodějnicí, vyráběli bublající lektvary , vyzkoušeli si jízdu na koštěti, házení brambor a další čarodějnické aktivity.

Poděkování patří Ing. H.Pištěkové za přípravu velmi zdařilého dne.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Čarodějnický den ve škole - 5.B

      Fotogalerie - Čarodějnický den ve škole - 1.A

      Fotogalerie - Čarodějnický den ve škole - 2.B

Žáci devátých ročníků, kteří si vybrali předmět sportovních her, se ve čtvrtek 26. dubna přesunuli do klubovny místního tanečního souboru. Zde je jejich spolužačka Saša Šebková zasvětila do základních kroků hip hopu. Někomu to šlo samo od sebe, někdo trochu vypadával z rytmu, ale všichni se snažili do propocení triček. Za odměnu na konci lekce jim Saša za pomoci Bíí Rybákové a Michala Strnada předvedla, jak tanec vypadá, když se to umí. Všem zúčastněným děkuji za vřelou spolupráci.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - „Deváťáci“ se učili tancovat HIP HOP

Ve čtvrtek 26. dubna žáci 3. – 6. ročníku z 2. ZŠ v Milevsku opět navštívili Dům kultury. Tentokrát se šli podívat na divadelní představení „Ať žijí duchové“. Pohádkový příběh nastudovali členové dramatického kroužku školy pod vedením p. učitele M. Martínka. Divadlo bylo plné hudby a písniček. Nechyběla ani kouzla a vtip. Mladí herci byli naprosto úžasní. Jejich spolužáci v hledišti velmi pozorně sledovali, jakou roli hrají a jak se jim na jevišti daří. A že se opravdu dařilo, bylo vidět i na tom, že v hledišti chvílemi nikdo ani nedutal, chvílemi se sál otřásal smíchem nebo společným zpěvem písniček. Zkrátka se všichni výborně bavili a na závěr ocenili herecké výkony dlouhým potleskem. A už nyní se těší na další divadlo v příštím školním roce.

Mgr. Hana Hynoušová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - „Ať žijí duchové“

Dne 25. 4. navštívily žákyně 8. B milevské květinářství Srdíčko. V rámci profesní orientace žáku byl workshop uspořádán Českou hospodářskou komorou. Dívky se seznámily s provozem prodejny a odcházely s vlastnoručně vyrobenou květinovou vazbou. Děkujeme paní Suchanové za milé přijetí a za informace, které mohou budoucím deváťákům pomoci při výběru povolání.

Mgr. Markéta Kotalíková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva květinářství Srdíčko

Po třech letech nás opět navštívili členové společnosti Zayferus s přehlídkou dravých ptáků různých velikostí, barev a dovedností.

Přivezli s sebou asi 30 různých druhů dravců. Byli to malí draví ptáci, například poštolky, ale i velcí dravci, sokoli, káňata, luňák, orli a supi, sovy, sova pálená, sýček obecný, výr velký …

Na školním hřišti 1. základní školy v Milevsku se nacházela dvě stanoviště. První stanoviště bylo zaměřeno na největší dravce, jako jsou orli, supi, sovy a káňata. Na druhém stanovišti se předvedli menší dravci, například sokoli, luňáci a poštolky.

Z vyprávění se žáci dozvěděli zajímavosti ze života dravců. Nejlepší část programu byly letové ukázky. Dravci při letu útočili na atrapy zvířat tažené navijákem, létali nám nad hlavami, někteří se naopak docela vzdálili.

Akce s dravci proběhla organizovaně, byla perfektně připravená a žáci si odnesli pěkný zážitek.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Zayferus - ukázka dravců

V pátek 20. 4. 2018 se celá naše škola zapojila do akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko"
Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Naši žáci, učitelé, vedení školy i páni školníci se s velkým úsilím pustili nejprve do úklidu blízkého okolí naší školy, harbali školní zahradu, zametali chodníky a poté se vypravili na místa v Milevsku, která potřebovala ulehčit od poházených odpadků. Všem patří veliký dík za aktivní účast v této akci. Poděkování za skvělou spolupráci patří také Službám města Milevska a paní Vratislavské z odboru životního prostředí. 

koordinátor EVVO  Mgr. Hana Prášková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Den Země na naší škole

      Fotogalerie - Den Země na naší škole - 3.A a 3.B  

      Fotogalerie - Den Země na naší škole - 2.A a 2.B  

 

Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Písku ve spolupráci s HZS Jčk ÚO Písek v uplynulých dnech provedlo vyhodnocení okresního kola 44. ročníku celostátní soutěže "Požární ochrana očima dětí a mládeže 2018". Letošní soutěže se zúčastnilo 324 dětí že sedmi mateřských škol, sedmi základních škol a jedenácti Sborů dobrovolných hasičů.

 

Umístění našich žáků:

Literární kategorie L 1 - 1. místo Natálie Prášková z 3. C

Výtvarná kategorie ZŠ 1 - 1.místo Michael Prášek z 1. B

Výtvarná kategorie ZŠ 2 - 2. místo Natálie Prášková z 3. C

      

 

Ve středu 18. 4. se žáci naší školy zúčastnili okresního finále v minikopané v Písku. Tentokrát vyrazili do boje chlapci z pátých a čtvrtých ročníků. Vedlo se jim výborně. V celém klání podlehli pouze protivínské škole a odvezli si pohár a medaile za krásné 3. místo.

Výsledky utkání:

JAK Milevsko – Šobrova Písek 3:0

JAK Milevsko – Protivín 0:1

JAK Milevsko – TGM Písek 2:1

JAK Milevsko – Tylova Písek 8:2

JAK Milevsko – TGM Milevsko 1:1, výhra na penalty

 

Sestava: 4.B – Šimák Štěpán, 5.A – Kortan Matěj, Hronek Lukáš, Kaleja Pavel, Hron Dan, Hlavín Jan, 5.B – Zvonař Šimon, Bílý Jan, Hadáček Marek, Kodad Vít, Pleskač Ondřej

 

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mc Donalds Cup pro 4. a 5. třídy

Žáci 1. – 3. tříd se v úterý 17. 4. zúčastnili turnaje v minikopané v Písku. V konkurenci 12 škol obsadili krásné šesté místo. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava: Šimák Kryštof 1.A, Jordán Ondřej 1.A, Hanzalová Monika 2.A, Dušek Marek 2.B, Kořánek Matouš 2.B, Našinec Michal 2.B, Janeček Jiří Šimon 3.A, Hovorka Ondřej 3.B, Kaprál Matyáš 3.C, Silvestr Adam 3.C, Klimeš Daniel 3.C, Bouška Matěj 3.C

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Okresní finále Mc Donalds Cupu

Žáci 4.A a 5. A se zapojili do výtvarné soutěže Za vajíčkem do Evropy , kterou pořádalo Eurocentrum Plzeň. Úkolem bylo namalovat kraslici na téma Evropská unie. Do soutěže bylo vybráno 10 výtvarných děl z naší školy. Celkem bylo zasláno 120 výtvarných děl z různých základních škol v ČR.  Naše žákyně Kamila Hrachová ze 4.A  získala 1. místo v kategorii A-1. stupeň ZŠ.

Velice jí tímto gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Více informací o soutěži naleznete zde.

Ing. Helena Pištěková

         

Žáci třetích tříd si pátek 13. dubna zpestřili návštěvou knihovny v DK. Paní Eva Hlavín předčítala malým posluchačům úryvky z knihy Petry Braunové Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. V ní se řeší hlavně vztahy mezi nevlastními sourozenci a jejich rodiči, což je čím dál více aktuální téma, takže pokud se netýká dětí přímo, tak jejich kamarádů či spolužáků určitě. A nad tím se právě měli všichni za pomoci čtyř úkolů zamyslet... 

Děkujeme za pěkně strávené dopoledne a již se těšíme na další!

Žáci a paní učitelky 3. B a 3. C

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 3. B a 3. C v knihovně

Již od středy 18. dubna se bude každou středu konat od 14:00 příprava pro vstup do první třídy „Moje první školička“. Na budoucí školáčky se těší Mgr. Radmila Dostálová a Mgr. Ilona Hronková.

Jihočeská hospodářská komora v rámci realizace klíčové aktivity „Asistenční centrum „Impuls pro kariéru a práci“, součást projektu „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I“ připravila první z řady akcí.

Pro chlapce z 8.A připravila 11.4.2018 paní Marcela Kužníková, ředitelka Oblastní hospodářská komory Milevsko a Tábor návštěvu firmy Hydraulika Klíma Milevsko. Pro děvčata z téže třídy byly připraveny praktické ukázky práce na vazbách květin ve firmě Srdíčko, Milevsko.

Velmi děkujeme paní ředitelce Kužníkové, majitelům firem paní Suchanové a panu Klímovi a všem pracovníkům, kteří se účastnili na workshopech.

Mgr. Michal Divíšek, ředitel školy

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Workshopy Jihočeské hospodářské komory

V pátek 13. dubna si žáci německého jazyka užili den se zábavnou němčinou, kterou si pro ně připravila formou animačních her a situací ze života společnost Tandem. Naučili se novou slovní zásobu, upevnili si správné reakce v různých situacích, procvičovali i svoji paměť. 

H. Jeřábková, H. Pištěková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Jazyková animace

Do školy přišlo k zápisu v doprovodu svých rodičů celkem 49 dětí. Většina z nich školu už znala, protože ji navštívila během dnů pro předškoláky pořádané jednotlivými školkami. Tentokrát to bylo trochu jiné, velké očekávání. Trochu se projevila i nejistota. Vždyť zápis do první třídy je pro děti a jejich rodiče velká událost.

Po splnění všech úkolů čekalo na děti malé překvapení v podobě dárečků a medaile. Nezbývá, než popřát všem budoucím prvňáčkům pěkně prožité zbylé dny ve školce, krásné prázdniny plné sluníčka a po nich velkou chuť do 1. třídy. Téměř všechny děti se do školy těšily, tak ať se jim u nás líbí!

Škola připravila pro budoucí prvňáčky“ Moji první školičku“ . Informace a přihlášky byly rodičům předány u zápisu. Pod vedením paní učitelek se děti seznámí s prostředím naší školy a budoucími spolužáky.

10 zákonných zástupců žádalo pro své dítě odklad povinné školní docházky.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Zápis do 1. tříd - 1. den

      Fotogalerie - Zápis do 1. tříd - 2. den

Od února navštěvovali žáci 3.C, 3. A a 2. A plavecký bazén v Písku. Tento týden byli na poslední 10. lekci. Naučili se mnoho nového a vždy se na plavání velmi těšili.

Mgr. Jitka Povolná

      

Vážení rodiče,

v letošním roce se uskuteční zápisy do 1. tříd ve dnech 6. - 7. dubna. K zápisu se dostaví děti narozené v období 1. 9. 2011 - 31. 8. 2012.

V pátek 6. dubna zápis proběhne v době od 14 - 18 hodin a v sobotu 7. dubna v době od 9 - 11 hodin.

Stejně jako v loňském roce bude možnost přihlásit se k zápisu na určitý den i vámi preferovanou hodinu prostřednictvím školního webu. Již od pondělí 5.3. se můžete přihlašovat do rezervačního formuláře. Rezervaci provedete snadno telefonem (382 521 375), nebo na e-mail školy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Rodiče s sebou k zápisu přinesou

1. doklad o totožnosti

2. rodný list dítěte

3. v případě zájmu o odklad školní docházky musí být doporučující posouzení školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) a odborného lékaře nebo klinického psychologa

Na vás i vaše děti se u zápisu těší paní učitelky 1.tříd Mgr. Ilona Hronková a Mgr. Radmila Dostálová se svými kolegyněmi a kolegy.

 

V nadcházejícím měsíci dubnu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například zápis do 1.tříd, divadelní představení našeho dramatického kroužku, Den Země a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

      

Attachments:
Download this file (DUBEN.pdf)Plán akcí na měsíc duben[ ]357 kB

Na škaredou středu se třídy 3. B a 3. C vypravily do Skanzenu ve Vysokém Chlumci načerpat tu správnou velikonoční atmosféru. Děti viděly v autentickém prostředí venkovských chalup ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností jako je pletení pomlázek, zdobení kraslic, výroba keramiky nebo svíček z včelího vosku. Mnohé z nich si mohly i vyzkoušet, popřípadě i zakoupit. Exkurze předčila naše očekávání a všem se moc líbila. 

Krásné Velikonoce všem přejí žáci 3. B a 3. C a jejich pedagožky

I. Hronková, J. Povolná a E. Doubravová.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Exkurze do Skanzenu Vysoký Chlumec

 

Setkání s důchodci při příležitosti Dne učitelů se koná již poměrně dlouho. Díky tomu se můžeme setkat s bývalými zaměstnanci školy, pobavit se společně, zavzpomínat a dát vědět, že o nich víme a že si jich vážíme.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Setkání s důchodci

Už před osmou hodinou se 22. března 2018 začala škola pomalu zaplňovat rodiči , kteří se přišli podívat na výuku do tříd. Většina rodičů se podle našich předpokladů šla podívat do prvních a druhých tříd. Děkujeme rodičům za návštěvu školy.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Den otevřených dveří

Ve středu 21. 3. se konala tradiční soutěž ve zpěvu pro žáky 1. stupně. Ze třídních kol postoupilo celkem 31 dětí, které poměřily své dovednosti ve třech kategoriích. Odborná porota, tentokrát ve složení Jitka Kašparová, Jana Mitísková a Miroslav Martínek, neměla vůbec snadnou úlohu. Soutěž měla velmi příjemnou atmosféru a tréma neměla žádnou šanci.

Nejlepší byli oceněni diplomem a vítěz obdržel CDéčko s písněmi Petra Skoumala.

 

I. kategorie (1. ročník)

1. Matyáš Zdeněk

2. Michael Prášek

3. Beata Procházková

 

II. kategorie (2. a 3. ročník)

1. Ondrušková Rozálie

2. Prášková Natálie

3. Zuzáková Nela

 

III. kategorie (4. a 5. ročník)

1. Fořtová Anežka

2. Radostová Taťána

3. Matoušek Damián

 

Všem vítězům blahopřejeme a těšíme se na příští rok.

Mgr. Miroslav Martínek / foto Jitka Kašparová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Školní soutěž ve zpěvu

V úterý 20. března se v útulném prostředí loutkového sálu Centra kultury města Písku konalo okresní kolo recitační soutěže. Naši školu jelo reprezentovat 9. žáků. V silné konkurenci získaly Čestné uznání Helena Komasová (7. r. - 3. kategorie) a Hana Kakosová (8. r. - 4. kategorie). Oběma děvčatům blahopřejeme a ostatním děkujeme za velmi zdařilé výkony. 

Mgr. I. Hronková

      

 

Hodiny ČSP i chemický seminář si žáci 4., 5.  a 9. tříd  občas zpestří vařením. Tentokrát si připravovali, jak slané pokrmy- tortily, těstovinové saláty, špagety, řízky a brambory, ale i sladké dezerty- zmrzlinové poháry a palačinky. Všichni si velice pochutnali a zpříjemnili si vyučovací den. 

Ing. Helena Pištěková 

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vaření v hodinách ČSP i v chemickém semináři

V pátek 16. 3. 2018 se na naší škole opět stejně jako na mnoha školách v České republice uskutečnila mezinárodní matematická soutěž Matematický klokan.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do kategorií: Cvrček ( 2.-3. třída ZŠ ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici.

Výsledky za jednotlivé kategorie zveřejníme během příštího týdne na stránkách školy.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN 2018

Výsledky soutěže naleznete zde: Matematický klokan 2018 - výsledky

13. března žáci osmých a devátých tříd navštívili letiště Václava Havla v Praze.

Prošli odbavovacím portálem, kde se přesvědčili, že pokud u sebe měli kovové předměty, tak bezpečností opatření je nepustilo dovnitř. Poznali provoz letiště, seznámili se s dráhovým systémem, nejmodernější hasičskou stanicí v ČR a z několika málo metrů sledovali přistání a starty letadel i jejich odbavování.

Ing. Helena Pištěková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Exkurze na letiště Václava Havla v Praze

Do hasičské soutěže Mladý záchranář v akci se zapojila naše škola ve dvou kategorií-1. stupeň i 2. stupeň. Zapojené třídy jsou od čtvrtých do osmých tříd. Pětičlenné  týmy žáků postupně plní zadané úkoly a to po celý měsíc březen i duben. Prvním úkolem bylo sestavit evakuační zavazadlo s minimálně 20 věcmi. Dále luštili osmisměrky, zjišťovali způsob vyhlášení poplachu ve škole a evakuační místo. Z mladých hasičů se stali i spisovatelé. Museli vymyslet detektivní příběhy. Mladí hasiči 1. kategorie vyráběli dokonce hasičský automobil.

Helena Pištěková, Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mladý záchranář v akci

15.března 2018 se žáci 8.a 9.tříd zúčastnili besedy s pamětnicí 2.světové války, paní E. Švorcovou. Se zaujetím poslouchali vyprávění o odbojové činnosti, do níž se zapojila celá její rodina, o tom, jak ukrývali u sebe doma různé lidi, jak jim pomáhali, jak se chovali příslušníci gestapa, jak byl nakonec její tatínek udán zrádcem. Takovéto bezprostřední informace žádná učebnice dějepisu neobsahuje, o to více jsme si všichni vážili toho, že jsme mohli strávit čas s tak vzácnou osobností. Děkujeme.

Mgr.Eliška Chmelíková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Beseda o 2. světové válce 

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se konala 7. března v prostorách MŠ Kytičky a 14.března v MŠ Pastelce . Během schůzek byli rodiče informování o všem důležitém před vstupem jejich malého školáčka do 1. třídy, byly zde představeny paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. R. Dostálová a Mgr .I. Hronková. Paní učitelky pohovořily o průběhu přípravy na školu v „Moji první školičce“, o zaměření školy a provozu školy.

Děkujeme ředitelce MŠ Kytička M.Brčkové a MŠ Pastelky R.Fialové za uspořádání této informační schůzky.

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Setkání s rodiči budoucích prvňáčků v MŠ Kytičce a v MŠ Pastelka 

13. 2. a 8. 3. jsem měla možnost v rámci výzvy 02-16-022 navštívit Základní školu T. G. Masaryka v Písku. Byla jsem hostem ve 4. B, což je sportovní třída se zaměřením na fotbal. Z toho již vyplývá, že 80 % dětí tvoří chlapci. Třídní učitelka Mgr. Jana Hladká si ale nemůže stěžovat. Žáci jsou sice živější, ale aktivní a výborný kolektiv. Moc dobře se zde pracuje a učí. Měla jsem možnost se i do výuky zapojit a samozřejmě jsem toho ráda využila. Z návštěvy jsem si odvezla mnoho nových užitečných nápadů a poznatků a doufám, že i já jsem zase naopak přispěla ke zpestření výuky na tamější škole.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol

V pondělí 5. 3. 2018 navštívily žáky 1. A a 1. B paní prodavačky z Drogerie DM s programem Veselé zoubky. Prvňáčci si mohli vyzkoušet prakticky čištění zubů, popovídali si společně o správné ústní hygieně a dostali tašky se zubní pastou, kartáčkem na zuby a další drobnosti. 

Mgr. H. Prášková a Mgr. H. Volfová
 
      
 
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Veselé zoubky v prvních třídách

V nadcházejícím měsíci březnu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například program Veselé zoubky, exkurze na Letiště Praha, návštěva předškoláků a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

   

Attachments:
Download this file (BREZEN.pdf)Plán akcí na měsíc březen[ ]345 kB

Oznamujeme všem, že naše škola má od 26.2.2018 do 2.3.2018 jarní prázdniny.

Přejeme všem žákům a rodičům příjemně prožité prázdniny.

Provoz školní kuchyně je v tomto období přerušen. V celém areálu probíhají úklidové práce a preventivní hygienická opatření. Současně dochází k rekonstrukci úpravny zeleniny a brambor.

Kancelář školy má omezený provoz – vždy od 8.00 do 10.00, nebo po domluvě.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Michal Divíšek, ředitel školy

      

2.základní škola J.A.Komenského srdečně zve rodiče budoucích prvňáčku na informativní schůzku, která se budou konat 14.3.2018 od 15:00 hodin v MŠ Pastelka.

Na setkání se těší paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. Ilona Hronková, Mgr. Radmila Dostálová a vedení školy.

Tento týden ukončili kurz bruslení žáci 2. a 3. B. Dva měsíce na místním zimním stadionu zdokonalovali s pomůckami i bez techniku, soutěžili i hráli hokej. A protože jsme třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy a sport nás zajímá obecně, samozřejmě žijeme letošní zimní olympiádou, na kterou jsme si tak trochu zahráli i v naší poslední hodině. 

Chceme poděkovat společnosti SPOS za opětovné poskytnutí ledové plochy, rodičům za pomoc při zavazování bruslí i panu Janu Kolářovi ml. za asistenci.

Mgr. I. Hronková a Mgr. R. Dostálová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Bruslení 2. B a 3. B

I naše třída žije v těchto dnech zimní olympiádou. Dnes jsme zjistili, co všechno o ní víme, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a ve skupinkách plnili různé úkoly- například jsme navrhli vlastního olympijského maskota, medaili a seznámili jsme se se všemi olympijskými disciplínami. Všichni budeme i nadále sledovat s napětím televizní obrazovky a držet pěsti našim sportovcům.

Mgr. M. Kortanová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - ZOH ve 2. A

2.základní škola J.A.Komenského srdečně zve rodiče budoucích prvňáčku na informativní schůzku, která se budou konat 7.3.2018 od 15:30 hodin v MŠ Kytička.

Na setkání se těší paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. Ilona Hronková, Mgr. Radmila Dostálová a vedení školy.

20. 2. naše škola pořádala turnaj ve vybíjené pro žáky 2. a 3. tříd pod záštitou Milevských novin. Tohoto sportovního klání se zúčastnilo 7 družstev. 1. ZŠ Milevsko vyslala do boje dvě družstva, dále přijely děti ze základních škol z Chyšek, Sepekova, Bernartic a i my jsme postavili dvě družstva. Hrálo se systémem každý s každým a všichni sportovci předváděli opravdu krásné výkony.

Složení družstev:

2. ZŠ Milevsko A: 2.B – Němečková, Třešnička, Vachtová, Kortan, 3.B – Volfová, Stejskalová, Koňáková, 3.C – Kahoun, Houska, Černý, Hroník, Dostálová

2. ZŠ Milevsko B: 2.A - Hanzalová, Bolek, 2.B - Kořánek, Dušek, Našinec, 3.A – Králová, 3.B – Podrabský, Kolář, Baťala, 3.C – Bouška, Klimeš

 

Konečné pořadí:

1. 2. ZŠ Milevsko A

2. 1. ZŠ Milevsko A

3. ZŠ Chyšky

4. ZŠ Sepekov

5. 1. ZŠ Milevsko B

6. 2. ZŠ Milevsko B

7. ZŠ Bernartice

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

Žáci 9. ročníků v rámci předmětů fyziky a chemie navštívili jadernou elektrárnu Temelín a pivovar Platan v Protivíně. Dozvěděli se nové poznatky o historii Temelína a upevnili si své znalosti o jaderné elektrárně. Prakticky si zkusili ovládat model reaktoru. V pivovaru se seznámili s principem výroby piva.

Helena Pištěková, Jan Hrubec

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Exkurze 9. tříd

 Ve středu 7. února se na naší škole konala recitační soutěž. Ve třídách 1. i 2. stupně proběhla v minulých dnech třídní kola, ze kterých vzešli  postupující do školního kola. Porota složená z paní učitelek I. Petrové, L. Štemberkové - Kosobudové a I. Hronkové rozhodla takto:

 NULTÁ KATEGORIE (1. třídy):          1. Kosobud Jan                       2. Dolejší Elena                      3. Slivka Štěpán

 1. KATEGORIE (2. a 3. třídy):            1. Volfová Blanka                    2. Prášková Natálie                3. Hodíková Simona

 2. KATEGORIE (4. a 5. třídy):            1. Bardová Adéla                    2. Hrachová Kamila                3. Vachta Matyáš

 3. KATEGORIE (6. a 7. třídy):            1. Komasová Helena              2. Kutálková Karolína             3. Bouška Pavel

 4. KATEGORIE (8. a 9. třídy):            1. Kakosová Hana                  2. Šiknerová Lenka

 

Recitátoři, kteří se umístili ve své kategorii na 1. a 2. místě, budou naši školu reprezentovat 20. března na okresním kole v Písku. 

Všem zúčastněným děkujeme za pěkně předvedené výkony a výhercům gratulujeme!

Mgr. Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Recitační soutěž

V následujících dnech vycházející žáci obdrží 2 kusy dokumentu - Přihláška ke vzdělávání - studiu ve střední škole.
Žáci obdrží přihlášky již s předvyplněnými osobními údaji a s klasifikací za poslední tři pololetí.

Na přihlášce může uchazeč uvést dvě školy, na které se hlásí, případně dva obory vzdělání v rámci jedné školy nebo jeden obor vzdělání, ale dvě zaměření dle ŠVP. Do přihlášky uchazeč uvede název a adresu školy a kód a název oboru vzdělání. Vyplněné přihlášky uchazeč a zákonný zástupce podepíší. Vyplněnou a podepsanou přihlášku zašle uchazeč školám uvedeným v přihlášce. 

Pomůcku k dalšímu doplnění najdete zde

Podrobné vysvětlivky najdete zde: Poznámky k přihláškám

Žádáme rodiče, aby děti, které se hlásí na obory s požadovanou povinnou lékařskou prohlídkou, objednali u svého obvodního lékaře.
Upozorňujeme, že vyplněnou a potvrzenou přihlášku je nutné odevzdat, nebo odeslat na střední školu, učiliště nejpozději do 1.3.2018. 

2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Vás zve na turnaj ve vybíjené, který se bude konat 20.2.2018 pro žáky 2. a 3. třídy. Turnaj se pořádá pod záštitou Milevských novin.

Protože se blíží čas masopustu a maškarních průvodů, vypravila se třída 2. A ve čtvrtek 1. 2. do Muzea maškar v Milevsku. Děti si masky prohlédly, pan Pokorný nám přiblížil jejich historii a nakonec jsme se do některých i oblékli. Moc děkujeme a nyní už se těšíme na sobotní průvod masek naším městem.

 Mgr. Marie Kortanová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 2. A v Muzeu maškar v Milevsku

V nadcházejícím měsíci únoru máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například plavecký výcvik, okresní kola různých olympiád, exkurze do Jaderné elektrárny Temelín a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

           

Attachments:
Download this file (UNOR.pdf)Plán akcí na měsíc únor[ ]337 kB

V neděli 28. ledna 2018 jsme se vydali na týdenní lyžařský kurz do Železné Rudy. Ubytovali jsme se v hotelu Grádl. V pondělí bylo zataženo, ale nám to vůbec nevadilo. Dopoledne jsme lyžovali na sjezdovce Belveder a odpoledne běžkovali. V úterý se vyjasnilo, a proto jsme si celý den užívali na sjezdovkách. Ve středu odpoledne jsme se šli podívat do Železné Rudy. Zábava nekončila pouze návratem do hotelu. I každodenní večerní program byl velmi pestrý a zajímavý. Od poučení o bezpečnosti, sledování videa o lyžování, až po noční běžecký závod. Všichni doufáme, že nám i nadále vydrží pěkné počasí a že se nikomu nic nestane.

Šimáková, Bočanová, Kakosová, Kocábová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Lyžařský výcvik (28.1. - 3.2.2018)

V pátek 26. 1. navštívili žáci 5. A milevskou knihovnu, kde pro ně byl připraven naučný program o T. G. Masarykovi. Nejen, že se o našem prvním prezidentovi dozvěděli mnoho faktů i zajímavostí, ale pomocí fotografií si přiblížili všechny hlavy státu. Pomocí básničky je dokázali i správně seřadit podle jejich funkčního období. Na chodbách knihovny zhlédli i výstavu, která byla věnována právě T. G. Masarykovi. V trénování paměti pak pokračovali i ve druhé části lekce. Zde se pomocí různých pohybů dozvěděli, jak správně jsou za sebou sportovní disciplíny v desetiboji. Pracovnicím knihovny moc děkujeme za krásně strávené odpoledne.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 5. A v knihovně

Ve čtvrtek 25. 1. vyrazili žáci devátých tříd do zrcadlového sálu v Domě kultury. Zde na ně čekala lektorka Jana Miklavčičová, která je zasvětila do tajů zumby. Na konec lekce nechybělo ani oblíbené posilování. Hodina se opravdu povedla, všichni se snažili a pořádně zapotili. Paní Miklavčičové moc děkujeme za trpělivost a profesionální přístup k žákům.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sportovní hry s lektorkou zumby

Ve středu 24. 1. se dívky z 1. stupně naší školy zúčastnily okresního finále turnaje ve vybíjené v Písku. Ve složení Müllerová Adéla, Kofroňová Kateřina, Kofroňová Karolína, Radostová Taťána, Miklavčičová Anna, Matějková Veronika, Koňáková Stela, Fořtová Anežka, Brousilová Anna, Bočanová Martina, Kodadová Tereza a Šťastná Natálie obsadily 3. místo.

Mgr. Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

Každá pohádka jednoho dne končí, a tak se i náš týdenní pobyt na horách skončil.

Už jsme doma. Velká únava, plno zážitků, svaly na rukou a nohou z každodenních zimních sportovních aktivit. Chválím všechny děti, které se zúčastnily zimního pobytu v přírodě.  Zároveň děkuji všem rodičům, kteří dětem pobyt umožnili.

Pěkné zážitky umocnilo i vstřícné chování všech zaměstnanců hotelu  Salivar v Horní Vltavici, kteří se snažili splnit veškerá přání dětí i pedagogického doprovodu.

 Mgr.Dana Kotrbová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návrat ze zimního pobytu v přírodě

2.základní škola J.A.Komenského srdečně zve rodiče budoucích prvňáčku na informativní schůzku, která se budou konat 24.1.2018 od 15:15 hodin v MŠ Klubíčko.

Na setkání se těší paní učitelky budoucích prvních tříd Mgr. Ilona Hronková, Mgr. Radmila Dostálová a vedení školy.

 

Již pátým rokem probíhá na prvním stupni 2. zš J. A. Komenského Milevsko rozšířená výuka tělesné výchovy. Vždy v jedné třídě z ročníku se vyučují týdně tři hodiny tělesné výchovy namísto běžných dvou. Tomu je uzpůsoben i náš školní vzdělávací program. Dle něj mají tito žáci v pátém ročníku absolvovat zimní pobyt v přírodě.

Premiéru má letošní 5. B paní učitelky Mgr. Dany Kotrbové, která je na zimním pobytu na Šumavě v Horní Vltavici ve dnech 15. 1. – 19. 1. 2018. Téměř všichni žáci ze třídy společně se svou třídní učitelkou a pedagogy Mgr. Milošem Haluškou a Mgr. Ivanou Šťastnou vyrazili autobusem na hory.

Děti s sebou vezly boby, sáně, talíře, lyže, zkrátka cokoliv, s čím se dá jezdit na sněhu. Pětidenní program je zaměřen na různorodou zimní sportovní zábavu. Všichni bobují, sáňkují, lyžaři pak lyžují na místní sjezdovce pod dozorem školních lyžařských instruktorů. Nechybí hry na sněhu, soutěže, turistika ani oblíbené stavění sněhuláka. Během dne se najde i chvilka na procvičování učiva hlavních předmětů ČJ a M.

Počasí nám přeje a děti jsou spokojené.

Mgr. I. Šťastná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Páťáci 2. zš Milevsko poprvé na horách

Žáci devátých ročníků si pro svůj poslední rok na základní škole mohou zvolit povinně volitelný předmět SPORTOVNÍ HRY. Jsou to dvě hodiny pohybu týdně navíc, kam jsou zařazené míčové sporty, rychlostní soutěže, kruhové tréninky, atletika i gymnastika. Ale tento čas netráví jen v tělocvičně. Pro zpestření občas vyrazí i do posilovny. Další mimořádnou akci pro ně připravujeme na konec ledna - a to hodinu zumby.

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Sportovní hry

Žákyně ze 4. A oživily vyučování prvňáčkům. S dramatickým ztvárněním básně Polednice vystoupily v obou prvních třídách. V jednotlivých rolích se představily: Taťána Radostová – matka, Alena Sádlová – dítě, Lucie Kolářová – Polednice, Kateřina Kofroňová – otec. Role vypravěče se zhostila Kamila Hrachová. Prvňáčci herce odměnili potleskem.

Mgr. Ivana Šťastná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Dramatizace básně Polednice

10. ledna se chlapci z pátých ročníků zúčastnili okresního finále v Písku ve vybíjené. Z celkových devíti družstev obsadili konečné sedmé místo.

Složení družstva: 5. A – Hronek Lukáš, Hlavín Jan, Mrázek Jaroslav, Kořánek Šimon, Kaleja Pavel, Vachta Matyáš, Kortan Matěj, 5. B – Kodad Vít, Pleskač Ondřej, Zvonař Šimon, Brousil Zdeněk, Hadáček Marek

Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Turnaj ve vybíjené

V nadcházejícím měsíci lednu máme naplánováno spoustu zajímavých akcí. Čeká nás například lyžařský výcvik 7.ročníku, okresní kola různých olympiád, zimní pobyt v přírodě a mnoho dalších zábavných i poučných programů. Podrobný rozpis naleznete níže.

      

Attachments:
Download this file (LEDEN.pdf)Plán akcí na měsíc leden[ ]334 kB

V pátek 22.12. jsme byli poslední den ve škole před vánočními svátky, a tak jsme si ho chtěli hezky užít. Do malého lesíka jsme donesli ptáčkům něco dobrého a zazpívali jim koledy. O vánočním jarmarku někteří žáci z naší třídy vyrobili dřevěné postavičky do betléma, a tak jsme se došli do knihovny podívat, jak jim to tam mezi ostatními sluší. Po návratu do školy jsme si vyrobili svícínky z ovoce a citronová prasátka pro štěstí. U stromečku jsme si společně zazpívali koledy, a když zazvonil zvoneček, mohly se rozdávat dárky.

Mgr. Jitka Povolná

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoce ve 3.C

Poslední čtvrtek před Vánoci vyrazili žáci 2. A na vycházku po Milevsku. Cestou jsme se zastavili u kádí s kapříky a někteří si s sebou domů odnesli šupinu pro štěstí. Dále jsme zamířili na náměstí, kde jsme si prohlédli krásný vánoční strom a betlém a protože jsme byli nedaleko knihovny, zašli jsme se podívat na postavičky ze dřeva, které vyráběly děti na školním vánočním jarmarku. Cestou zpět do školy jsme se zastavili u sochy Karla Stehlíka a využili napadlý sníh k zimním radovánkám. Všichni jsme si užili krásné dopoledne.

Mgr. M. Kortanová a Ing. B. Homolková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Předvánoční vycházka 2. A

V pátek 22.12.2017 se konal vánoční florbalový turnaj pro žáky 2. stupně. Zúčastnilo se celkem 5 chlapeckých týmů. Hrálo se systémem každý  s každým. Po krásných a často napínavých zápasech se vítězem stalo družstvo Zbytky. Nejlepší tři týmy dostaly sladkosti a každý člen vítězného týmu dostal ještě barevný florbalový míček. Konečné celkové pořadí týmů: 1. Zbytky, 2. FBC Ž(Š)ampioni, 3. Paraziti, 4.  Deratizátoři, 5. SK Slavoj Vyšehrad. 

Mgr.Alena Krejčová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoční florbalový turnaj

Ve čtvrtek 21.12.2017 si žáci sedmých tříd udělali předvánoční  výlet do Písku. Navštívili zde Prácheňské muzeum, kde byly vystaveny historické i novodobé betlémy z depozitářů. Nejzajímavější byl chlebový betlém, na který se použilo 47 kg chleba v syrovém stavu. Jesličky vyrobené z chlebové kůrky a střídky obsahovaly celkem 558 objektů. 

Mgr. Alena Krejčová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Prácheňské muzeum v Písku

V úterý 19. 12. pěvecké sbory 2. ZŠ svým vystoupením přispěly ke krásné vánoční atmosféře. Děkujeme Všem, kteří přišli a společně s námi si i zazpívali. Přejeme krásné Vánoce a do nového roku 2018 všechno nejlepší. 

Učitelé 2. ZŠ

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Takové folkové Vánoce aneb „Zas narodil se Kristus Pán“

Ve čtvrtek 21. 12. 2017 se žáci 1. A a 1. B obtěžkáni spoustou tašek a batůžků vydali  na cestu do nedalekého lesa. Tašky a batůžky měli plné sena, jablíček, mrkví, kaštanů, žaludů a zrní pro zvířátka,kterým šli ozdobit vánoční stromeček a popřát jim krásné Vánoce.

Mgr.Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Zdobení stromečku

Dne 21. 12.se dětem ze 2. B splnilo adventní přání-návštěva knihovny. Všechny knihy tu byly jen pro ně, dokonce i spousta knih s vánoční tematikou. Děti si také mohly zahrát společenské hry nebo skládat puzzle. Dopoledne se nám vydařilo. Přeji všem dětem i rodičům 2. B krásné Vánoce.

Mgr. R. Dostálová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 2. B v knihovně

Také žáci 4. A a 5. A chodili pravidelně na hodiny bruslení, které právě tento týden skončily. My, paní učitelky, musíme všechny pochválit za poctivou práci, nadšení i kázeň. Je vidět, že je bruslení baví a doufáme, že ještě dlouho bude.

 Mgr. I. Hronková a L. Kosobudová

      

Žáci 1.A  a 1.B navštívili 18.12. knihovnu v DK. Paní Eva Hlavín měla pro děti připravený pěkný vánoční program se zajímavými úkoly, které děti nadšeně plnily. Všichni se těšíme na další návštěvu. Přejeme všem krásné Vánoce.

Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva knihovny

Dne 14. 12. 2017 se ve škole konal další ročník oblíbeného Vánočního jarmarku. Přípravy na tuto akci pohltily snad každého. Žáci vytvořili pod vedením paní učitelek mnoho překrásných výrobků a vyzdobili školu. Dětský sbor a sbor paní učitelek nacvičil pod vedením Mgr. Miroslava Martínka vánoční pásmo. Dílničky zaměřené na vánoční zvyky a prodej žákovských výrobků obsadily snad všechny třídy školy. Odborné učebny se přeměnily v laboratoře mladých vědců, kde si mohli všichni vyzkoušet různé zajímavé pokusy. To vše doplnili svým programem pozvaní hosté – Knihovna Milevsko, Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Centrum pro mladé rodiny Milísek. Ve škole nechybělo ani malé občerstvení v žákovské kuchyňce nebo výroba trdelníků profesionálních výrobců z Příbrami.

Velké poděkování za tento krásný večer patří všem zúčastněným žákům a pedagogům, našim sponzorům i pozvaným organizacím.

Mgr. Michal Divíšek, ředitel školy

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Vánoční jarmark

Žáci 1. B se připravují na Vánoce. Recept na muffiny : 2 vejce, 1 hrnek cukru, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, 1 skořicový cukr, 1/2 hrnku oleje, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek mléka. Pečeme 25- 30 minut na 150° C.

Mgr. Hana Volfová

      

Třídy 2. A a 3. C byly minulý týden naposledy v letošním školním roce bruslit na zimním stadionu .Moc bychom chtěli poděkovat rodičům a prarodičům za pomoc během bruslení a také slečně Zuzaně Petrové díky níž jsme se zdokonalili v bruslařském umění. Doufáme, že příští rok v tom budeme moci opět pokračovat.

Mgr. M. Kortanová a Mgr. J. Povolná

      

V pátek 8. prosince jsme zavítali do pohádky. V knihovně v Domě kultury nás paní Hlavín provedla světem pohádek plným pohádkových postav a podivuhodných dějů.
Připomněli jsme si rozdíly mezi pohádkou lidovou a autorskou, poskládali jsme dvojice pohádkových postav a zdramatizovali jsme veselou pohádku o prádle na šňůře. Ale té pohádce chyběl konec, proto jsme ho vymýšleli. A podařilo se nám vymyslet hned několik různých konců. To bylo smíchu a veselí. 
V knihovně se nám velmi líbilo a už teď se těšíme na další návštěvu.

Žáci 3.A

      

Ve čtvrtek 7. prosince zavítaly třídy 3. B a 3. C do knihovny v DK. Přivítala nás paní Eva Hlavín a téma "pohádky".

Děti se dozvěděly, co jsou pohádky lidové a autorské, poznaly jejich hlavní znaky a některé konkrétní knihy, dokonce si jednu moderní dle připraveného scénáře zahrály.

Rozvíjely i svou fantazii, když pak ve skupinkách vymýšlely, jak by mohl příběh dopadnout... Jen při hře "Přiřaď k sobě dvojici pohádkových postav" měli někteří mezery, takže domácí úkol na vánoční prázdniny zní jasně: číst a poctivě sledovat v televizi klasické české pohádky! 

 Mgr. I. Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - 3. B a 3. C v knihovně

Čertovský den, kdy se děti proměnily v malé čertíky, plnily čertovské úkoly ,jsme si hezky užili. Kromě čertovského učení jsme si zazpívali čertovskou písničku, zatancovali čertovský tanec a navštívil nás skoro opravdický Mikuláš, anděl a dva čerti .

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Čertovský den v 5.B

Plavecký výcvik tříd 2. B a 3. B skončil 28. listopadu závody. Plavalo se na čas a vybrat si žáci mohli styl plavání i způsob startu. 

A zde jsou výsledky:

2. B - chlapci: 1. Kahoun Jan                           

                       2. Kalous Jindřich

                       3. Alexa Lukáš

 

        - dívky:      1. Vachtová Kateřina

                          2. Procházková Adéla

 

3. B - chlapci: 1. Duchač Dominik

                       2. Hovorka Ondřej

                       3. Kolář Vojtěch

 

        - dívky:      1. Koňáková Stela

                          2. Velková Štěpánka 

                          3. Urbanová Lucie

            

V úterý 5. prosince chodili po budově naší školy představitelé nebe a pekla. Ve třídách 1. stupně četli hříšníky a jejich hříchy z Pekelné knihy, ti pak museli slibovat na Mikulášovu berlu, že se polepší. Pro jistotu si je však čerti poznačili černou barvou a uvidíme v příštích dnech, zda lavice v některých třídách neprořídnou...  Za přednesenou básničku nebo zazpívanou písničku pak děti dostaly od Mikuláše sladkou nadílku. 

Mgr. Ilona Hronková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Mikuláš, andělé a čerti na 2. ZŠ

V pondělí 4. 12. 2017 se žáci 1. A a 1. B vypravili se svými paní učitelkami na adventní výlet do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. Výlet si moc užili a zkrátili si zase o kousek dobu čekání na Ježíška.

Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Adventní výlet do muzea čokolády a marcipánu v Táboře

Ve čtvrtek 30.11.se naše škola zúčastnila okresního kola florbalového turnaje v Písku. Po zápasech ve skupině postoupili chlapci do semifinále a obsadili konečné 3.místo.

Zápasy ve skupině:

2.ZŠ Milevsko – Protivín 10:2

                        – ZŠ Beneše Písek 1:3

                        – ZŠ Tylova Písek 5:1

 

Semifinále:

2.ZŠ Milevsko – 1.ZŠ Milevsko 1:5

                       – ZŠ Beneše Písek 4:2

Sestava: 5.A – Habart Matěj, Kortan Matěj, Hlavín Jan, Kořánek Šimon, Bauška David, Hronek Lukáš, Vachta Matyáš, Mrázek Jaroslav, 5.B – Kodad Vít, Pleskač Ondřej

Všem chlapcům děkujeme za předvedené výkony a krásnou kolektivní hru.

 Mgr. Lucie Kosobudová Štemberková

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Florbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. 11. navštívili „páťáci“ knihovnu v milevském kulturním domě. Zde pro ně měla paní Hlavín připravený pořad o Rudolfovi II. a jeho době. Nejdříve si přečetli ukázku z knihy, která jim vysvětlila, jak se tento panovník vůbec dostal k českému trůnu. Poté řadili známé osobnosti minulosti i současnosti do časové přímky a zamýšleli se nad tím, koho mohl Rudolf II. potkat. Nejvíce ale děti zaujalo, když se prostory plné knížek proměnily v alchymistickou laboratoř. Každá skupinka si vyzkoušela hru na malé chemiky. Knihovna stále stojí na svém místě – všechny pokusy se povedly, jak měly… Paní Hlavín moc děkujeme za krásně strávené dopoledne a již se těšíme na další pozvání.

Mgr. Lucie Kosobudová, Mgr. Dana Kotrbová a žáci 5. tříd

      

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Páté třídy v knihovně

V úterý 28. 11. 2017 se sešli žáci 1.A a 1.B naposledy v letošním roce na zimním stadionu. Naučili se všichni bruslit. Všem moc gratulujeme,  protože odvedli velký kus práce. 

Mgr. Hanka Prášková a Mgr. Hanka Volfová
 
      
 
Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Poslední bruslení

Copyright © 2018 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.