Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Získané poznatky jsou cenný dar a ne cosi povinného, co Ti má zkazit dobrou náladu. (Albert Einstein)

   Výzva MŠMT č. 02-16-022, do které se naši učitelé zapojují již od minulého roku, nám dála možnost navštívit další základní školu – tentokrát ZŠ Jana Husa v Písku. Tento celostátní projekt umožňuje pedagogům sdílet zkušenosti mezi sebou na různých školách prostřednictvím vzájemných náslechů.  Na této základní škole nám svou práci ukázaly během dvou dnů učitelky prvního a druhého ročníku. Děti byly aktivní, velice pozitivně reagovaly na každou činnost v hodinách, předvedly nám vše, co se zatím již stačily naučit. Paní učitelky byly velice vstřícné, zapojily nás aktivně do výuky a ze společných hodin jsme si odnesly další inspiraci a nové učební hry pro naše děti. Moc děkujeme píseckým kolegyním i vedení tamější školy za vstřícné jednání a čas, který s námi strávili.

učitelky Lucie Kosobudová Štemberková a Marie Kortanová

     

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Návštěva na Základní škole Jana Husa v Písku

   Ve čtvrtek 21. února žáci 4. A opět navštívili milevskou knihovnu. Tentokrát jsme měli na programu lekci nazvanou "Rýmy, šprýmy". Čekaly nás dvě výukové hodiny plné veršů, rýmů a legračních básniček. Chvíli jsme byli dokonce i básníky. Hledali jsme rýmy k daným slovům a pokoušeli se složit básničku z přeházených veršů. Program byl prostě fajn a už nyní se těšíme na další návštěvu.

  

   Žáci 5. A a 5. B navštívili v úterý 19.02. 2019 nově otevřené digitální planetárium ve Hvězdárně a planetáriu v Českých Budějovicích. Nejoblíbenější částí exkurze byla bezesporu návštěva sálu planetária a simulace noční oblohy. Na umělé obloze v planetáriu se seznámili s hvězdnou oblohou a orientací na ní, s nejnápadnějšími objekty a souhvězdími. V kinosále zhlédli film Náš vesmírný domov, který komentovala lektorka. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého o Slunci, o planetách, jejich měsících a dalších tělesech sluneční soustavy.

     

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Páťáci ve Hvězdárně a planetáriu v Českých Budějovicích

   V pátek 15. února si žáci, kteří si vybrali jako druhý jazyk k angličtině německý jazyk, užili hodinu němčiny trochu jinak. Do školy již po několikáté přijel lektor společnosti Tandem a uspořádal pro žáky zajímavé vyučovací hodiny plné jazykových animací, her a motivačních prvků. Žáci si aktivity plně užili a obohatili si slovní zásobu z německého jazyka.

Ing. Helena Pištěková a Mgr. Hana Jeřábková

     

Více fotografií naleznete zde: Fotogalerie - Jazyková animace z německého jazyka

Copyright © 2019 2. ZŠ J.A.Komenského Milevsko Rights Reserved.